SRETAN USKRS!
3. VAZMENA NEDJELJA
04/05/2019

Veliki tjedan u franjevačkoj crkvi Presvetog Trojstva

Veliki tjedan i ove je godine svečano proslavljen u franjevačkoj crkvi Presvetog Trojstva.  Misu večere Gospodnje, koju je na Velik četvrtak predvodio gvardija fra Klaudio Milohanović, suslavili su svi domaći frenjevci. I ove je godine bio obred pranja nogu kada je gvardijan dvanaestorici muškaraca simbolično, poput Isusa, koji je svojim apostolima prao noge, pokazao da i one trebaju u poniznosti služiti drugima

Tradicionalni križni put na Veliki petak i ove su godine predmolili učenici klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića predvođeni svojim ravnateljem fra Klaudioom. O Kristovoj muci i smrti razmatrali su po tekstovima križnog puta Križ ljubavi, koji je napisao vlč. Matej Glavica.

Na obredima Velikom petka sudjelovali su mnogobrojni vjernici, a posebno je bilo dirljivo promatrati vejrnike, od onih najmlađih do odraslih i starijih, dok su pobožno pristupali i ljubili križ.

Nakon paljenja s ognja uskrsne svijeće pred crkvom slijedilo je u crkvi svečano slavlje na Veliku subotu.

Na sam blagdan Uskrsa na svim su misama sudjelovali mnogobrojni vjernici.

B.Lukačević